X

 


معرفی و تاریخچه شرکت محیادارو:

شرکت محیادارو به همت مرحوم احمد منتظری به عنوان اولین شرکت پخش خصوصی در زمینه توزیع محصولات دارویی، مکمل های غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی از سال 1383 شروع به فعالیت نمود. این شرکت در سال اول فعالیت خود با 15 قلم محصول توانست با پوشش استان تهران بصورت متمرکز و پوشش چندین استان در قالب نمایندگی، حضور خود را به صورت رسمی در بازار دارویی کشور آغاز و نهادینه نماید.
شرکت محیادارو از سال 1383 تاکنون با تکمیل زنجیره تامین و به کارگیری نیروی انسانی متخصص و بهره مندی از دستاوردهای جدید توانسته رشد و توسعه شرکت را به صورت مستمر محقق نموده و به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های پخش در زمینه توزیع محصولات دارویی و مکمل های غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و یکی از پیشگامان موفق خصوصی سازی صنعت توزیع دارو در کشور شناخته شود. شرکت محیادارو از بدو تأسیس با ایجاد امکانات اختصاصی و پیشرفته در زمینه نگهداری و توزیع دارو های زنجیره سرد، یکی از شرکتهای مورد تأیید سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت می باشد.

 

شعب محیادارو:

 در حال حاضر شرکت محیادارو با 17 شعبه فعال و 9 نماینده استانی، دوازده هزار داروخانه در 31 استان کشور را به طور منظم تحت پوشش قرار داده و انبار های این شرکت بر اساس استانداردها و الزامات قانونی مورد تایید معاونت غذا و دارو قرار گرفته اند و همواره در ارزشیابی های به عمل آمده حائز رتبه های برتر و قابل قبول بین شرکتهای پخش می باشند. توزیع محصولات سردخانه ای که فرایند نگهداری و توزیع آن دارای ضوابط مشخص می باشد با دقت در چرخه انبارش و توزیع در شرکت محیادارو انجام می گردد.

 

ناوگان توزیع محیادارو:

شرکت محیادارو با دارا بودن بیش از 110 دستگاه واحد کامیون و کامیونت مجهز به سردخانه جهت توزیع محصولات یخچالی و GPS جهت پایش فرایند سیستم توزیع سعی نموده است ناوگان توزیع خود را همواره در بالاترین سطح کارایی و اثر بخشی از لحاظ خدمت رسانی مشتریان حفظ نماید. سیستم توزیع در شرکت محیادارو به گونه ای طراحی شده است که ارسال و تحویل محصولات به مشتریان در کوتاهترین زمان ممکن که متضمن تحقق رضایت ایشان باشد صورت پذیرد و در همین راستا اقداماتی از قبیل تدوین برنامه تعمیرات و نگهداری جامع و تلاش جهت جوان سازی ناوگان توزیع، اجرایی گردیده است.

 

تامین کنندگان محیادارو:

شرکت محیادارو با تکمیل زنجیره تامین، افتخار همکاری با بیش از 100 تامین کننده معتبر را داشته که مجموعاً با تعداد بیش از 3200 قلم محصول خود، حکایت از گستردگی و تنوع سبد محصولات در بین شرکت های پخش دارویی را دارد. تامین کنندگان در کنار مشتریان از جمله مهمترین ذینفعان و شرکای تجاری شرکت محیادارو شناخته می شوند و لذا همواره تلاش شده است که ضمن برقراری رابطه تجاری مناسب نسبت به ایجاد پیوندی استراتژیک جهت رفع نیازهای دارویی کشور به صورت مشترک اقدام شود. شایان ذکر است که بیش از 75 درصد فروش و گردش کالایی شرکت محیادارو از محصولات تولید داخل می باشد که خود نشان دهنده تمرکز و توجه این شرکت به مقوله اشتغال زایی و فروش محصولات تولید داخل است.

 

سرمایه های انسانی محیادارو:

هم اکنون قریب به 630 نفر پرسنل متخصص در شرکت محیادارو مشغول به فعالیت می باشند که بی تردید به عنوان مهمترین سرمایه های شرکت می توان از آنها نام برد. به طور قطع اتکا به توانمندی نیروهای مجرب که نوید بخش تحقق اهداف و آرمانهای سازمان خواهد بود و جوان گرایی در جذب نیروها تضمین کننده تداوم فعالیت سازمان در آینده و افزایش چابکی و نشاط در سطح شرکت می باشد .

 

 ویژگی های خاص و منحصر به فرد شرکت محیادارو :

- ارتباط مستمر با معاونت های دارویی کلیه استان ها، تحقق اهداف و سیاست های دارویی کشور
- امکان ردیابی صحیح محصولات با درج صحیح شماره بچ و تاریخ انقضاء محصولات در کلیه فاکتورها
- ایجاد سیستمی برای حفظ نظارت بر کیفیت داروهای زنجیره سرد و اقلام حساس در پروسه نگهداری و توزیع
- اطلاع رسانی علمی به داروخانه ها و جامعه پزشکی کشور در قالب خبرنامه و نشریه
- بکارگیری ماشین های توزیع استاندارد مسقف، دوجداره و عمدتاً یخچال دار درکلیه مراکز

 

محیادارو در یک نگاه :

- دارای 630 نیروی جوان، فعال و متخصص در صنعت داروسازی
- دارای 17 شعبه فعال و 9 نماینده استانی مجهز به استانداردهای GDP با 45000 متر مربع فضای انبار دارویی
- پوشش مشتریان سراسر کشور از طریق شبکه فروش مویرگی با 120 فروشنده فعال و مجهز به تجهیزات نوین  

 

 سفارش گیری:

- دارای 110 کامیون و کامیونت مجهز به سیستم سرمایش
- تامین و تدارک 3200 قلم محصول از تامین کننده
- توزیع ده میلیون قلم محصول در ماه در 31 استان کشور